Dlho som tu nebol …

Ahoj všetkým, asi mám veľký problém a to je trošku menej času, ako by som chcel. Viem, že som tu dlhšie nebol, ale ja sa polepším to sľubujem :) Určite chcem ďalej pokračovať v písaní tohto môjho blogu, aj keď písanie nikdy nebola moja silná stránka. Momentálne opúšťam svoju komfortnú zónu a budem písať len tak, ako to cítim. Nebudem sa tu nikoho hrať, ani sa snažiť sa na niekoho podobať. Som fotograf a verím, že práce, ktoré tvorím majú svojich fanúšikov.

Chcem sa podeliť s vami o moje skúsenosti a myšlienky, ktoré som za tie roky nadobudol, prípadne mi ich sprostredkovali profesionáli, s ktorými som mal tu možnosť pracovať alebo aspoň sledovať ich pri práci. Ani neviem, čo by každého z vás mohlo z oblasti fotografie zaujímať, ale dnes sa vám pokúsim priblížiť, čo baví mňa.


Fototest

Takže, v prvom rade milujem svoju priateľku Martinku (make-up artist), s ktorou pracujem, ale tiež milujem prácu s modelkami a modelmi, či už s viac alebo menej skúsenými. Je to samozrejme rozdiel v porovnaní, keď fotíte skúsenú modelku, ktorá vie ako na pózovať, je samostatná a vy korigujete jej pohyby len minimálne, ako fotenia s mladými novými tvárami, ktoré sa rozhodli skúsiť svet modelingu. Ale je vždy zaujímavé a kreatívne, ako sa nesmelé a mladé tváre pred objektívom profesionála menia, keď s ním viete pracovať.


Ako to vlastne všetko začína?

Všetko to začne tak, že scout alebo scoutka z modelingovej agentúry. Scout (prieskumník) je človek, ktorý neustále vyhľadáva nové tváre pre agentúru pre ktorú pracuje. Osloví napr. v metre dievča alebo chlapca, ktorý častokrát nemajú s modelingom žiadne skúsenosti. Oslovené dievča si pozvú na pohovor do agentúry, kde sa rozhodne o ďalšom postupe spolupráce. Ak je nábor modelky úspešný, tak agentúra s modelkou tzv. “New face” podpíše zmluvu a začína sa kolotoč. Samozrejme, pokiaľ nie je modelka plnoletá, musí zmluvu podpísať rodič alebo iný zákonný zástupca, na to veľký pozor. Potom sa modelka začne zoznamovať s modelingovým svetom. V tomto svete existujú aj taký, ktorý nehrajú voči iným agentúram fér, takže vždy si preverte ako daná agentúra pracuje. Na internete nájdete o agentúrach mnoho informácii. Potom prichádza na radu fotograf, ktorý by mal vedieť modelku/modela zachytiť tak, aby bola pre klienta v zahraničí zaujímavá a aby ich na základe modeltestu oslovila. A táto práca je pre mňa a moju priateľku naplňujúca a krásna. Tá možnosť pracovať s modelkou alebo modelom a nachádzať tie uhly, kedy sa modelka mení. A takto by sa dalo pokračovať samozrejme ďalej a ďalej…

Premýšľate aj Vy osloviť agentúru? Skúste mi napísať čo by Vás zaujímalo a ja sa Vám pokúsim poradiť a možno aj vhodnú agentúru pre Vás doporučiť. 


Vitajte na mojom blogu

Ahojte, vitajte na mojom blogu, ktorý bude predovšetkým o fotografii, ktorá je mojou vášňou už nejaký ten rôčik. Venujem sa predovšetkým modelingovému portrétovaniu nových tvárí, ale samozrejme pracujem aj s tými skúsenými. Zhotovujem pre modelky portfólia alebo ich dopĺňam. Je to krásna práca, ktorá vždy prinesie novú skúsenosť.

Milujem čiernobielu fotografiu, ale nevyhýbam sa ani tej farebnej, ktorá ma taktiež svoje čaro. Spolupráca s modelingovým svetom začala okolo roku 2012-2013 na Slovensku (Žilina). Dnes pôsobím ako na Slovensku, tak aj v Českej republike, kde momentálne žijem (Praha).

Mojim veľkým snom a cieľom je Miláno, kde by som veľmi rád spolupracoval s niektorými modelingovými agentúrami. A čo bude ešte ďalej, to momentálne vedia len hviezdy. :) Dnes tvoríme tým s mojou priateľkou Martinkou, ktorá je v oblasti make-upu veľmi skúsená a taktiež styling je viac-menej na nej. Je to moja veľká opora, ako v živote, tak aj v práci. Spoločne nás to baví a nie je asi nič krajšie, ako mať spoločný sen. :)
 Na blogu vám budem prinášať novinky a postrehy z mojej práce a sem tam aj niečo mimo nej. :) Takže prajem krásne dni a vidíme sa neskôr. :)


Miroslav

1
Using Format