Dlho som tu nebol …

Ahoj všetkým, asi mám veľký problém a to je trošku menej času, ako by som chcel. Viem, že som tu dlhšie nebol, ale ja sa polepším to sľubujem :) Určite chcem ďalej pokračovať v písaní tohto môjho blogu, aj keď písanie nikdy nebola moja silná stránka. Momentálne opúšťam svoju komfortnú zónu a budem písať len tak, ako to cítim. Nebudem sa tu nikoho hrať, ani sa snažiť sa na niekoho podobať. Som fotograf a verím, že práce, ktoré tvorím majú svojich fanúšikov.

Chcem sa podeliť s vami o moje skúsenosti a myšlienky, ktoré som za tie roky nadobudol, prípadne mi ich sprostredkovali profesionáli, s ktorými som mal tu možnosť pracovať alebo aspoň sledovať ich pri práci. Ani neviem, čo by každého z vás mohlo z oblasti fotografie zaujímať, ale dnes sa vám pokúsim priblížiť, čo baví mňa.


Fototest

Takže, v prvom rade milujem svoju priateľku Martinku (make-up artist), s ktorou pracujem, ale tiež milujem prácu s modelkami a modelmi, či už s viac alebo menej skúsenými. Je to samozrejme rozdiel v porovnaní, keď fotíte skúsenú modelku, ktorá vie ako na pózovať, je samostatná a vy korigujete jej pohyby len minimálne, ako fotenia s mladými novými tvárami, ktoré sa rozhodli skúsiť svet modelingu. Ale je vždy zaujímavé a kreatívne, ako sa nesmelé a mladé tváre pred objektívom profesionála menia, keď s ním viete pracovať.


Ako to vlastne všetko začína?

Všetko to začne tak, že scout alebo scoutka z modelingovej agentúry. Scout (prieskumník) je človek, ktorý neustále vyhľadáva nové tváre pre agentúru pre ktorú pracuje. Osloví napr. v metre dievča alebo chlapca, ktorý častokrát nemajú s modelingom žiadne skúsenosti. Oslovené dievča si pozvú na pohovor do agentúry, kde sa rozhodne o ďalšom postupe spolupráce. Ak je nábor modelky úspešný, tak agentúra s modelkou tzv. “New face” podpíše zmluvu a začína sa kolotoč. Samozrejme, pokiaľ nie je modelka plnoletá, musí zmluvu podpísať rodič alebo iný zákonný zástupca, na to veľký pozor. Potom sa modelka začne zoznamovať s modelingovým svetom. V tomto svete existujú aj taký, ktorý nehrajú voči iným agentúram fér, takže vždy si preverte ako daná agentúra pracuje. Na internete nájdete o agentúrach mnoho informácii. Potom prichádza na radu fotograf, ktorý by mal vedieť modelku/modela zachytiť tak, aby bola pre klienta v zahraničí zaujímavá a aby ich na základe modeltestu oslovila. A táto práca je pre mňa a moju priateľku naplňujúca a krásna. Tá možnosť pracovať s modelkou alebo modelom a nachádzať tie uhly, kedy sa modelka mení. A takto by sa dalo pokračovať samozrejme ďalej a ďalej…

Premýšľate aj Vy osloviť agentúru? Skúste mi napísať čo by Vás zaujímalo a ja sa Vám pokúsim poradiť a možno aj vhodnú agentúru pre Vás doporučiť. 

Using Format